fbpx

Kamerový systéme pre BSD č. 562 Žiar nad Hronom

Realizácia kamerového systému

Naša firma bola oslovená s požiadavkou na vybudovanie kamerového systému pre bytový dom. Požiadavky boli jasné 7 ks IP kamier s rozlišením aspoň 2 MPix. Keďže bytový dom ma tri samostatné vchody a každý má dva vstupy, boli použité dve kamery v každom vchode. 7 kamera bola použitá na monitorovanie priestoru stojiska.

3 vchody

7 ks IP kamier

3 MPix rozlíšenie

3 TB HDD

nahrávacej kapacity

Hikvision

prémiová značka

Spoločenstvo si vybralo ponuku ALLTECH.SK s.r.o. na základe výberového konania. Ponuka obsahovala všetky požadované parametre. Bola doručená v požadovanej lehote. Pred realizáciou boli dohodnuté požiadavky na čas, spôsob realizácie a čistotu v spoločných priestoroch. Tieto boli počas realizácie dodržane bez námietok. Zástupca spoločnosti je maximálne súčinný pred, počas aj po realizácii systému. Systém bol nainštalovaný a nastavený riadne a načas. Funguje bez výpadkov. Spĺňa požadované parametre. 

Ing. Milan Lauko

Predseda, BSD č. 562

Galéria realizácie kamerového systému

Pri realizácií kamerového systému boli použité IP kamery v rozlíšení 3 Mpix v počte 6 ks. Všetky tieto kamery majú certifikáciu IK10, takzvaná antivandal ochrana. 3 Mpix kamery poskytujú veľmi detailný záznam pri rozlíšení. 2048 × 1536 pixelov so záznamom 30fps (30 snímok za sekundu). Boli použité 2,8 mm objektívy, ktorý zaberajú uhol až 98° a teda poskytujú naozaj širokouhlý záber snímanej oblasti. Kamera je umiestnená pri vstupe do domu pri zvončekoch a druhá sa nachádza vždy v interiery. Ako nahrávacie zariadenie bolo použité NVR, tak isto od spoločnosti Hikvision. Tento rekorder má v sebe aj zabudovaný POE switch, prostredníctvom ktorého sa napájajú všetky kamery. Pre rozvod kabeláže cez tri vchody bola požiadavka využiť stávajúce trubky, ktoré prechádzali cez všetky vchody.

Licencia na prevádzkovanie TECHNICKEJ SLUŽBY

Spoločnosť ALLTECH.SK s.r.o. vlastní Licenciu na prevádzkovanie TECHNICKEJ SLUŽBY. Zákon o súkromnej bezpečnosti špecifikuje
technickú službu ako projektovanie, montáž, údržbu, revíziu, alebo opravu zabezpečovacích systémov, alebo poplachových systémov
a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste, alebo v ich okolí.