Všetci sme už videli záznamy z kamery, kde na čierno-bielom obraze zaznamenali nie veľmi ostrý záber pohybu osoby. Z nejasného záznamu je ale následná identifikácia skoro nemožná a tým kamerový systém ako bezpečnostný prvok stráca svoj zmysel. 

Bežné infračervené kamery sa v noci prepínajú do čierno-bieleho režimu, čo (väčšinou) vedie k strate detailov. V minulosti bol tento typ kamery jediným riešením. 

Našťastie dnes poznáme technológiu, ktorá dokáže snímať farebne 24/7. Našim zákazníkom ju na miesta, kde je zhoršená viditeľnosť, montujeme už niekoľko rokov. Kamera si pre získanie farebného záznamu pomáha bielym svetlom a ponúka tak kvalitný záznam aj v noci. 

Aktuálne je technológia dostupná od spoločnosti Hikvision pod označením inteligentné hybridné svetlo / Smart Hybrid Light. Ponúka tri režimy osvetlenia (LED, IR, SMART). Preferovaný typ režimu si vyberá klient / po dohode s nami. Vďaka tomu dokážu nami namontované kamery poskytovať záznam s vysokým rozlíšením a detailmi aj v náročných svetelných podmienok.

  • 1. LED režim – biele svetlo je počas noci / zlých svetelných podmienok stále zapnuté. Kamera vďaka tomu vyhotovuje farebný záznam 24/7.
  • 2. IR režim – v noci sa zapne infračervené svetlo (voľným okom neviditeľné) a kamera sníma čierno-bielo
  • 3. SMART (inteligentný režim) – najzaujímavejší režim, spomínaná novinka. V zlých svetelných podmienkach (v noci) sa prepína z čierno-bieleho režimu na farebný automaticky – pri detekcii pohybu v monitorovanom priestore.

Monitorovaný priestor je bez pohybu. Kamera používa iba infračervené svetlo, záznam je čierno-biely.

Do monitorovaného priestoru vstúpi osoba / vozidlo. Kamera sa automaticky prepne na biele svetlo a začne vytvárať farebný záznam s jasnými detailmi. 

Technické zaujímavosti kamery

F1.0 Super konfokálna šošovka

Spoločnosť Hikvision prekročila predchádzajúce limity a vedie v tomto odvetví dosiahnutím jemného a komplexného konfokálneho efektu s objektívom s veľkou clonou F1,0, ktorý zaručuje rovnako ostré zobrazenie v IR alebo viditeľnom svetle.

Super konfokálna šošovka F1.0 je navrhnutá s presnosťou na mikrónovej úrovni, čo umožňuje zaostrenie na majstrovskej úrovni a dlhotrvajúce snímky s vysokým rozlíšením.

Detekcia objektov

Bezpečnostná inteligencia je viditeľnejšia s inteligentnými funkciami poháňanými AcuSense.

  • Detekcia pohybu 2.0 rozlišuje osoby a vozidlá od iných objektov v prostredí a zameriava sa na skutočné bezpečnostné hrozby pomocou efektívneho vyhľadávania videa.
  • Live Guard (IP) odstrašuje narušiteľov vizuálnymi a zvukovými varovaniami a zároveň odosiela upozornenia používateľom na diaľku.

Ktoré kamery sú vybavené technológiou Smart Hybrid Light?

Dnes dokážeme zákazníkovi ponúknuť kamery rôznej veľkosti, rozlíšenia a uhlov snímania, ktoré sú zároveň vybavené technológiou Smart Hybrid Light. Konkrétne typy vám radi ukážeme a odporučíme pri nezáväznej obhliadke – s ohľadom na priestor, ktorý chcete monitorovať. 

Kde môžem použiť kamery Smart Hybrid Light?

Sklady / Maloobchodné predajne

Rezidencie

Ulice mesta