Prípadová štúdia – Ambulancia lekára

MUDr. Katarína BALAŽOVJECHOVÁ, detská neurologička

Počiatočný stav

Klient nás oslovil v ideálnom čase – ešte pred otvorením súkromnej ambulancie. Mohli sme teda sieť a jej následnú správu navrhnúť na čistej pôde – a zároveň sme sa vyhli odstraňovaniu nedostatkov, ktoré firmu mávajú, ak spoluprácu začíname už za pochodu.

V tomto príprade sme mali za úlohu hneď niekoľko vecí:

 • vytvorenie kompletnej dátovej siete po celej ambulancií, vrátanie dátového pripojenia pre odborné prístroje ako sonograf alebo elektroencefalograf (EEG)
 • návrh, dodanie a inštalácia koncových zariadení – ako počítače, notebooky, tlačiarne a podobne
 • komunikácia s dodávateľmi odborných prístrojov a pomoc s ich prvotnou inštaláciou
 • pomoc s inštaláciou a oboznámením sa s programami, ktoré pri práci detský neurológ potrebuje
 • pomoc s výberom ambulantného softvréru – zistili sme požiadavky pani doktorky, urobili prieskum trhu, absolvovali krátke online stretnutia s predajcami jednotlivých softvérov a na základe toho vybrali ten najvhodnejší
 • registrácia doktora na základných vyhľadávacích portáloch (ako Google MyBusiness, navstevalekara.sk a podobne)
 • vytvorenie webovej stránky a jej optimalizácia pre vyhľadávače – pre čo najrýchlejšie dostanie ambulancie do povedomia verejnosti
 • pomoc s výberom a inštaláciou internetového pripojenia, výber komponentov a vytvorenie WiFi sietí – prezistili sme možnosti trhu, ceny a rýchlosť, vybrali najvhodnejšieho poskytovateľa do daného priestoru. Následne sme boli pri montáži a zapojení. Poslenou fázou bola optimalizácia a nastavenie WiFi pripojenia a jednotlivých wifi – špeciálne pre pacientov, zabezpečené pre zariadenia v sieti atď. 

Po prvotnej inštalácii a príprave pracovného prostredia s pani doktorkou pokračujeme v rámci štandardnej mesačnej správy IT, v ktorej udržiavame zariadenia aktualizované a funkčné + riešime prípadne technické problémy ambulancie.

Prvotná inštalácia

Prvotná inštalácia trvala cca 2 pracovné dni. Na základe nami vytvoreného návrhu náš montážny tím realizoval inštaláciu dátovej siete po celej ambulancii. Všetko v bielych plastových lištách, aby sme nenarušili prenajatý priestor. Každá dátová zásuvka bola skratkou označená štítkovačom (napríklad SONO) a bola ukončená v racku v predsieni.

Následne boli pripojené všetky zariadenia – počítač, notebook, dva monitory, tlačiareň a odborné prístroje. Siahli sme po zariadeniach značky HP.

Galéria realizácie

Tvorba webovej stránky

Začali sme výberom domény (www.detskaneurologicka.sk) a zakúpením hostingu. Tvorba webu prebiehala v spolupráci s pani doktorkou, jej návrhmi a najmä odbornou podporou pri tvorbe textov umiestnených na webovej stránke. Ďalším krokom bola optimalizácia pre vyhľadávače a rovnako aj optimalizácia pre mobilné zariadenia. Cieľom bolo, aby bola webová stránke jednoduchá, prehľadná, aby bola ladená do detských motívov a my sme mali možnosť ju do budúcna rozšíriť (napríklad o objednávkový systém). Súčasťou bolo aj vytvorenie mailového klienta, prostredníctvom ktorého prebieha komunikácia s rodičmi pacientov.

Výhody našej implementácie + súčasný stav

 • zníženie nákladov – optimalizáciou a výberom zariadení i služieb
 • nonstop technická podpora v rámci mesačnej správy IT – v prípade technických problémov aj bežných „užívateľských“ nejasností
 • odbremenenie lekára od všetkých technických záležitostí – od výberu komponentov, poskytovateľov služieb, cez ich nastavenie a správu. Všetko len laicky vysvetlíme a do potrebnej práce so systémom zaučíme.
 • výber len kvalitných značiek – ktoré máme rokmi overené a nasadené u klientov v desiatkach / stovkách kusov
 • pravidelná starostlivosť o zariadenia – aktualizácie, vyčistenie stlačeným vzduchom od prachu, stráženie platnosti licencií atď.

MUDr. Katarína Balažovjechová, detská neurologička

pripravujeme

Zaujalo vás to? Poďme sa nezáväzne porozprávať na 0902 835 326 alebo nám napíšte na [email protected] . Radi vytvoríme bezplatnú cenovú ponuku aj pre vás. Pozrieť si môžete i naše ďalšie referencie alebo podstránku služieb – SPRÁVA IT, do ktorej sme spísali všetky dôležité informácie.

WiFi

pre celú ambulanciu + pre pacientov FREE WiFi

Zálohovanie

všetkých zariadení a potrebných dát

Zabezpečenie

dáta uchovávané v šifrovanej podobe

Optický internet

stabilné a rýchle pripojenie

Ambulantný software

pre správu pacientov 

Sieťové tlačiarne

možnosť tlače z každého PC

HOME OFFICE

možnosť práce z domu

Dátová sieť

v celej ambulancií