Sklené Teplice – kostol sv. Lukáša

Cieľom realizácie kamerového systému pre kostol je zvýšenie bezpečnosti, ochrana historických predmetov a monitorovanie areálu počas neprítomnosti. Už klasicky sme montovali produkty značiek Hikvision (kamery) a Ubiquiti (internet). 

Detaily realizácie:

  • inštalovalo sa 8 IP kamier Hikvision, ktoré pokrývajú exteriér aj interiér. Ich umiestnenie bolo navrhnuté s ohľadom na bezpečnostné požiadavky a potreby zákazníka. 
  • využili sa kamery typu ColorVU, ktoré dokážu snímať farebne 24/7 – za zhoršených svetelných podmienok si pomôžu bielym svetlom. Záznam z týchto kamier je veľmi kvalitný aj v noci a pomáha jednoduchej identifikácii páchateľa.
  • vzdialený prístup: keďže jedným z dôvodov realizácie bola potreba dohľadu nad objektom aj počas neprítomnosti, nastavili sme systém tak, aby bola možná kontrola aj vzdialene – pomocou aplikácie. K dispozícii je oprávnenej osobe živé vysielanie aj záznam. 
  • detekcia pohybu: efektvitu monitorovania a ochrany objektu zvýšili notifikácie, ktoré upozornia / zdetekujú pohyb vo vyznačených oblastiach. 
  • centrálny monitorovací systém: všetky kamery sú integrované do centrálneho monitorovacieho systému, ktorý je zabezpečený a umožňuje iba oprávnenej osobe efektívne sledovanie a správu. 

Kostoly sú vo všeobecnosti považované za bezpečné miesta. Stále však ide (často) o veľmi významné historické budovy, ktoré skrývajú predmety s historickou / umeleckou hodnotou. Kamerový systém teda slúži prioritne ako prevencia, ktorá odstraší prípadného páchateľa a zároveň ako prostredok následnej identifikácie. Jeho integrácia ako bezpečnostného prvku je preto rozumným riešením ako reagovať na rôzne bezpečnostné výzvy a chrániť nielen majetok, ale aj ľudí, ktorí ho navštevujú. 

Zaujalo vás to? Poďme sa nezáväzne porozprávať na 0902 835 326 alebo nám napíšte na [email protected] . Radi vytvoríme bezplatnú cenovú ponuku aj pre vás. Pozrieť si môžete i naše ďalšie referencie alebo podstránku služieb – Kamerové systémy, do ktorej sme spísali všetky dôležité informácie.

Spoločnosť ALLTECH.SK s.r.o. vlastní Licenciu na prevádzkovanie TECHNICKEJ SLUŽBY, čo nás oprávňuje pre montáž kamerových a zabezpečovacích systémov.

Oltárik v predsieni kostola s motívom Piety

8 KS IP KAMIER

4 MPix rozlíšenie

Kamery Hikvision

snímajú farebne aj v noci

1 TB HDD

nahrávacej kapacity

Mobilná aplikácia

pre vzdialený dohľad

Galéria realizácie